Szukaj
Close this search box.

Oświetlenie, które buduje klimat. Case study – historia Tomasza

Oświetlenie, które buduje klimat. Case study – historia Tomasza

Historia Tomasza doskonale pokazuje, jak elementy oświetleniowe mogą podkreślić charakter wnętrza, nie tracąc przy tym swego praktycznego zastosowania. Tomasz wziął udział w konkursie Yeelight „Zmień swój dom!” i został jego zwycięzcą. 

 

W ramach konkursu Tomasz otrzymał zestaw produktów oświetleniowych, których umieszczenie starannie przemyślał, aby podkreślić wystrój wnętrz w swoim domu.

 Jak planujesz odmienić swój dom za pomocą inteligentnego oświetlenia?

 

Jestem fanem technologii, w tym wszystkiego co ma związek ze smarthome. Posiadam w domu kilka produktów Yeelight i miłym uzupełnieniem (mocno rozbudowanym) byłby jeden z zestawów, który Państwo zaproponowali. Przypadł mi do gustu zestaw nr 4 i znalazłem dla niego kilka miejsc w swoim domu, które chciałbym „ożywić” przy pomocy światła 🙂

 

Na komodzie w przedpokoju postawiłbym Starię Pro. Po wejściu do domu czeka pod ręką bezprzewodowa ładowarka dla mojego smartfona.


W sypialni zrezygnowałbym ze starego żyrandola a w jego miejsce 
Galaxy Ceiling Light. Klimat dopełniłby LightStrip Plus, który aktualnie mam zainstalowany za łóżkiem:) Przy drzwiach w gniazdku Light Sensor Night.

 

W drugiej części przedpokoju na wysokiej komodzie postawiłbym Candelę. Jej design idealnie pasuje do dodatków, w których otoczeniu by stała.


W salonie zamiast żyrandola kolejna 
Galaxy Ceiling Light. W lampce podłogowej kolorowa żarówka 1S Bulb. Nad oknem balkonowym w salonie zainstaluję LightStrip Plus dł. 3m, który schowany wysoko pod sufitem stworzy fajny klimat zastanego światła. Tam również schowany jest elektrycznie wysuwany ekran do projektora. Światło z LightStrip Plus w trakcie oglądania filmu rozświetli przestrzeń za ekranem, dając fajny efekt backlight 🙂

 

Ostatni z czujników Light Sensor Night zainstaluję gdzieś w przedpokoju, przydatny na nocne wyprawy do kuchni.

Jak technologia smart oświetlenia odmieniła Twój dom?

 

Jak wspomniałem […] miałem już kilka produktów (żarówki i LedStrip) Yeelight i byłem bardzo zadowolony.

 

W tej chwili mam w sumie 10 urządzeń sterowanych przez aplikację Yeelight, przypisanych do konkretnych pomieszczeń i zadań. Ustawione godziny włączania/wyłączania poszczególnych lamp i świateł a dodatkowo zmianę ich intensywności o konkretnej godzinie.

 

Dodatkowo możliwość zmiany kolorystyki np. w trakcie oglądania filmu na projektorze dodaje niepowtarzalnego klimatu. 

 

W tym przypadku przypisanie kilku źródeł światła pod ten sam kolor jest bardzo wygodne.

Biała lampka w przedpokoju dodaje „czystego” klimatu i bardzo szybko ładuję telefon!

 

Jedną z moich ulubionych jest Candela, ktora daję bardzo ciepłe światło i pięknie wygląda.

Nie da się ukryć, że sterowanie oświetleniem w domu stało się bardzo smart! 🙂