Szukaj
Close this search box.

Apple HomeKit

W 2019 Yeelight oficjalnie ogłosił integrację z Apple HomeKit, dzięki czemu użytkownicy Apple mogą korzystać z dodatkowych udogodnień i przejąć kontrolę nad swoim oświetleniem jeszcze szybciej. Ta kompatybilność pozwala na łatwiejszy i bezpieczny sposób sterowania oświetleniem domu za pomocą urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

Czas dodać trochę koloru.
Jak sparować urządzenia?

Masz już produkty Yeelight? Świetnie! Dodaj je do swojego wirtualnego domu, przejdź do aplikacji Dom, kliknij w +, który znajduje się w prawym górnym rogu aplikacji i wybierz “dodaj akcesorium”. Zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu konfiguracji, który można znaleźć na kompatybilnym urządzeniu. I gotowe! Urządzenie od razu pojawi się na liście i możesz rozpocząć swoją przygodę ze smart home. Innym sposobem na dodanie akcesoriów do Apple HomeKit jest aplikacja Yeelight. Wystarczy przejść do ustawień wybranego urządzenia i wybrać opcję “Dodaj do domu”. Tak, jak w poprzednim wypadku będziesz musiał zeskanować kod.

Idealne dopasowanie

Produkty Yeelight idealnie współgrają z technologią Apple HomeKit oferując komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Niestety jeszcze nie wszystkie produkty Yeelight są kompatybilne z ekosystemem Apple. Na ten moment z Apple HomeKit można połączyć poniższe urządzenia:

Inteligentna żarówka

1S Dimmable

Inteligentna żarówka

Filament Bulb

Inteligentna żarówka

Filament ST64 Bulb

Taśma LED

Lightstrip 1S

Lampa sufitowa

Oprawy sufitowe

Mesh Downlight M2

Oprawy sufitowe

Mesh Downlight M2 Pro

Oprawa sufitowa

Mesh Downlight M2

Lampa biurkowa

Bedside Lamp D2

Lampa biurkowa

Staria Pro

Hey Siri!
Włącz światło.

Kiedy Twoje urządzenie jest już połączone z Apple HomeKit, możesz sterować nim na kilka sposobów:

1. Za pomocą aplikacji Dom
2. Z poziomu centrum sterowania
3. Głosowo

W aplikacji Dom możesz wykorzystać gotowe sceny lub stworzyć własne pomysły na różne nastroje. Szybko zaaranżujesz każde wnętrze dokonując w łatwy sposób zmiany w oświetleniu pomieszczenia. Za pomocą scen i automatyzacji możesz wprowadzić Twój dom w tryby takie jak: praca, powrót do domu, czy urlop. Tworząc niecodzienny klimat z odpowiednim dostosowaniem barwy światła, zwiększysz swoją produktywność albo oczarujesz gości. Możesz też stworzyć pokoje i dodać do nich wybrane urządzenia, co ułatwi sterowanie oświetleniem danego pomieszczenia. Swoim wirtualnym domem możesz podzielić się z innymi użytkownikami nadając im uprawnienia, aby mogli z niego korzystać, kiedy tego potrzebują.

Przechodząc do centrum sterowania na swoim iPhonie zobaczysz skróty urządzeń Yeelight, z których ostatnio korzystałeś. Przytrzymując ikonę skrótu uzyskasz szybki dostęp do najważniejszych funkcji danego urządzenia: ustawianie jasności, czy zmiana koloru oświetlenia. Jeśli oświetlenie nie pojawi się w tym miejscu, możesz dodać je ręcznie wchodząc w ustawienia -> centrum sterowania i następnie spośród dostępnych narzędzi wybrać “Dom”.

Komunikując się ze swoim asystentem głosowym, możesz wydać mu polecenia związane z dostosowaniem oświetlenia, jest to szybki sposób na wprowadzenie drobnych zmian. Co prawda Siri do dziś nie doczekał się polskiej wersji, jednak nawet łamana angielszczyzna pozwoli zarządzać Twoim oświetleniem głosowo.

Posiadając centrum zarządzania akcesoriami takie jak Apple HomePod lub Apple TV (4. generacji) masz dodatkowo możliwość zdalnie sterować swoimi urządzeniami oraz automatyzować je według swoich potrzeb.

Więcej możliwości
z ekosystem Apple

Odrobina światła, która daje mnóstwo możliwości i pozwala Ci sterować jak lubisz z dowolnego urządzenia – iPada, MacBooka, czy nawet Apple Watcha. Będąc w posiadaniu więcej niż jednego gadżetu firmy z Cupertino zyskujesz jeszcze lepsze pole do popisu. Z poziomu smartwatcha Apple, oprócz wydawania komend głosowych, możesz korzystać ze wspomnianej aplikacji i mieć szybki dostęp do niezbędnych funkcji, prosto ze swojego nadgarstka.

Jeśli masz w domu iPada, możesz wykorzystać go jako hub domowy. Wystarczy przejść do ustawień na iPadzie i następnie w zakładce Dom ustawić go jako centrum akcesoriów. Dzięki temu będziesz mógł sterować zdalnie akcesoriami HomeKit i wyłączyć oświetlenie, nawet kiedy jesteś poza domem.