Szukaj
Close this search box.

Tutorial: jak tworzyć sceny w aplikacji Yeelight?

Tutorial: jak tworzyć sceny w aplikacji Yeelight?

Aplikacja Yeelight daje użytkownikom mnóstwo ciekawych możliwości. Korzystając z niej, możesz nie tylko zdalnie sterować inteligentnym oświetleniem, ale też ustawiać parametry światła, timery i harmonogramy pracy. To nie wszystko! Aplikacja zapewnia też dostęp do rozmaitych scen, które umożliwiają wykreowanie niepowtarzalnej atmosfery na każdą okazję. Co zyskasz, używając tej funkcji? I w jaki sposób możesz z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tutorialu tworzenia scen w aplikacji Yeelight.

Sceny Yeelight – dopasuj oświetlenie do sytuacji i stwórz niezwykłą atmosferę w swoim domu

Funkcja tworzenia scen daje Ci jeszcze większą kontrolę nad oświetleniem. Korzystając z niej, możesz precyzyjnie dostosować sposób działania swoich inteligentnych lamp czy żarówek – bez problemu zmienisz jasność, kolor i temperaturę barwową generowanego przez nie światła, a nawet czas trwania poszczególnych ustawień. Aplikacja proponuje kilka gotowych scen – warto jednak od podstaw stworzyć własną, całkowicie dopasowaną do Twoich preferencji. Światło imitujące wschód słońca, które obudzi Cię o poranku? A może kolorowe błyski podczas imprezy? Stwórz swoją scenę i ciesz się idealnie dobranym do sytuacji oświetleniem!

Jak stworzyć scenę w aplikacji Yeelight?

Przejdźmy zatem do utworzenia Twojej pierwszej sceny w aplikacji Yeelight. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do zakładki “Sceneria” – odpowiednią ikonę znajdziesz w lewym, dolnym rogu ekranu.
 1. W zakładce “Sceneria” otwórz Menu, naciskając odpowiednią ikonę znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
 2. W Menu naciśnij “Dostosowywanie”, aby przejść do edycji scen.
 3. Naciśnij widoczną w prawym, górnym rogu ekranu ikonę “+”, aby dodać nową scenę.
 4. Wybierz ikonę, która będzie reprezentować Twoją scenę, po czym naciśnij “Następny krok”.
 1. Teraz możesz nazwać swoją scenę. Wpisz wybraną nazwę i przejdź dalej.
 2. W tym kroku możesz zdecydować, czy dana scena będzie się powtarzać, a także w jaki sposób wybrane urządzenie zachowa się po jej wykonaniu. Po wprowadzeniu ustawień przejdź dalej.
 3. Naciśnij “Dodaj ramkę”, aby dostosować parametry światła. Aplikacja pozwala ustawić jego jasność, kolor i temperaturę barwową, a także czas trwania danego efektu. Możesz dodać jedną lub więcej ramek – to od Ciebie zależy, jak bardzo rozbudowana będzie dana scena. Dostępna jest również funkcja “Pauza” – wybierz ją, jeśli chcesz, aby między kolejnymi efektami nastąpiła przerwa o wskazanej przez Ciebie długości.
 1. Jeśli chcesz, sprawdź działanie dodawanych przez siebie efektów, klikając “Podgląd”.
 1. Naciśnij “Zapisz”, aby zapisać swoją scenę.
 2. Twoja scena jest już gotowa! Aby zastosować ją do wybranego urządzenia, przejdź do zakładki “Sceneria” – swoją scenę znajdziesz w zakładce “Dostosowywanie”.

Właśnie udało Ci się stworzyć spersonalizowaną scenę w aplikacji Yeelight! Teraz możesz szybko i wygodnie sprawić, że wybrane lampy, żarówki czy taśmy LED będą świecić dokładnie tak, jak chcesz. Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się oświetleniem idealnie dostosowanym do Twoich oczekiwań i preferencji. Chcesz więcej? Sparuj swoje urządzenia z wybranym inteligentnym asystentem i jeszcze łatwiej włączaj określone sceny za pomocą aplikacji lub prostych komend głosowych. Otwórz się na nowe możliwości i ciesz się niepowtarzalną atmosferą w każdej sytuacji!