Szukaj
Close this search box.

Spotlight M2, Downlight M2 i Downlight M2 Pro – poznaj najważniejsze różnice między nowymi oprawami oświetleniowymi Yeelight

Spotlight M2, Downlight M2 i Downlight M2 Pro – poznaj najważniejsze różnice między nowymi oprawami oświetleniowymi Yeelight

Dodane niedawno do oferty Yeelight oprawy oświetleniowe Mesh Spotlight M2, Downlight M2 i Downlight M2 Pro wyróżniają się uniwersalnością i funkcjonalnością. Choć wszystkie trzy modele są do siebie bardzo podobne, różnią się w kilku istotnych szczegółach. Warto je znać, aby odpowiednio dobrać produkt do swoich potrzeb i oczekiwań. Nowe oprawy oświetleniowe Yeelight sprawdzają się w tak wielu zastosowaniach, że znajomość konkretnych informacji na ich temat może okazać się nieoceniona. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym różnicom dzielącym te urządzenia.

Strumień świetlny – zapewnij sobie optymalną jasność

Jednym z parametrów, na które często zwracamy uwagę, kupując lampy, jest, oczywiście, jasność generowanego przez nie światła. W wypadku nowych produktów Yeelight Mesh to między innymi od niej zależy, ile urządzeń będziemy musieli zamontować i w jaki sposób je rozmieścić, aby optymalnie oświetliły określoną przestrzeń.

Zarówno Downlight M2, jak i Spotlight M2 charakteryzują się strumieniem świetlnym 350 lm. W wypadku Downlight M2 Pro wartość ta jest większa i wynosi aż 600 lm. Wykorzystaj te informacje, aby zapewnić sobie idealnie oświetlone środowisko do komfortowej pracy czy odpoczynku.

Kąt rozsyłu światła – dostosuj oświetlenie do zastosowania

Wybierając oprawy oświetleniowe, należy też zwrócić uwagę na kąt rozsyłu światła. To od niego zależy, w jaki sposób urządzenie rozjaśni daną przestrzeń. Im jest on większy, tym bardziej rozproszone będzie oświetlenie, a im mniejszy, tym bardziej skupione.

Kąt rozsyłu światła Yeelight Mesh Downlight M2 i M2 Pro wynosi odpowiednio 75° i 65°. Te urządzenia sprawdzą się więc na przykład w salonie lub sypialni, zapewniając sprzyjające odpoczynkowi oświetlenie. Oprawy Yeelight Mesh Spotlight M2 charakteryzują się natomiast kątem 30°, co oznacza, że generowane przez nie światło jest znacznie bardziej skupione. Dzięki temu z powodzeniem zastosujesz je na przykład w kuchni, gdzie doskonale oświetlą blaty lub stół, umożliwiając komfortowe gotowanie czy jedzenie przyrządzonych posiłków.

Wymiary – zadbaj o poprawny montaż swoich urządzeń

Dla właściwego zastosowania opraw oświetleniowych spore znaczenie mają też, oczywiście, ich wymiary. Zwróć uwagę na ten parametr, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas montażu produktów. Co istotne, należy sprawdzić nie tylko rozmiar samego urządzenia, ale też rekomendowaną średnicę otworu, w którym je umieścisz. Jak to wygląda w wypadku nowych opraw oświetleniowych Yeelight?

Oświetlanie jadalni

Wymiary Yeelight Mesh Spotlight M2 i Downlight M2 wynoszą ⌀93×73,5 mm. Aby odpowiednio zamontować te urządzenia, należy zrobić w suficie otwór o średnicy 70-80 mm. Oprawa oświetleniowa Yeelight Mesh Downlight M2 Pro jest nieco większa. Jej wymiary to ⌀113×81,5 mm. Dlatego też do jej montażu wymagany jest również szerszy otwór. Jego średnica powinna wynosić 90-100 mm. Jeśli będziesz pamiętać o tych parametrach i zaleceniach, bez problemu umieścisz swoje urządzenia w wybranych miejscach.

Wybierz właściwą oprawę oświetleniową dla siebie

Znasz już najważniejsze różnice między nowymi oprawami oświetleniowymi Yeelight. Oprócz opisanych parametrów urządzenia mają też inną moc znamionową (5W w przypadku Spotlight M2 i Downlight M2, a 8W w przypadku Downlight M2 Pro) oraz prąd wejściowy (220-240V~50/60Hz 0,045A dla Spotlight M2 i Downlight M2, a 220-240V~50/60Hz 0,065A dla Downlight M2 Pro).To wszystko, co musisz wiedzieć, aby odpowiednio dobrać produkty do przewidzianych dla nich zastosowań i cieszyć się doskonałym oświetleniem pomieszczeń w swoim domu!

A żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci odnalezienie się w dzielących nowe oprawy oświetleniowe Yeelight różnicach, przygotowaliśmy tabelę, w której zestawione zostały najważniejsze ich parametry:

Kąt rozsyłu światłaJasnośćMoc znamionowaWymiaryWymiary otworu
Spotlight M230°350 lm5W⌀93×73,5 mm70-80 mm
Downlight M275°350 lm5W⌀93×73,5 mm70-80 mm
Downlight M2 Pro65°600 lm8W⌀113×81,5 mm90-100 mm