Szukaj
Close this search box.

Nowe żarówki w ofercie Yeelight – poznaj GU10 Dimmable i GU10 Color

Nowe żarówki w ofercie Yeelight – poznaj GU10 Dimmable i GU10 Color

Yeelight co jakiś czas zaskakuje swoich klientów nowymi produktami, które z jednej strony zdają się nawiązywać do modeli wcześniej już dostępnych w ofercie, z drugiej zaś zawsze stanowią świeże spojrzenie na inteligentne oświetlenie i wyróżniają się szeregiem praktycznych udoskonaleń. Nie inaczej jest i tym razem. Wprowadzone niedawno na rynek żarówki GU10 Dimmable i Color mają wszystkie najważniejsze cechy starszych produktów tego rodzaju, a jednocześnie znacznie je rozwijają, zapewniając użytkownikom zupełnie nową jakość.

Przyjrzyjmy się zatem nowym urządzeniom Yeelight i sprawdźmy, co mają nam do zaoferowania.

Zakup, montaż i konfiguracja

W sprzedaży dostępne są pojedyncze żarówki, a także praktyczne 4-paki. Jeśli planujesz zakup większej liczby urządzeń, warto zdecydować się na tę drugą opcję, aby zaoszczędzić pieniądze i nie tworzyć dodatkowych śmieci.

Montaż i konfiguracja produktów są łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać. Wystarczy po prostu wkręcić żarówkę, a następnie połączyć ją z Wi-Fi i dodać do aplikacji Yeelight, która przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji. Niczego nie musisz się obawiać. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zyskać dostęp do wszystkich możliwości i funkcji naszych nowych żarówek.

Twój nowy sposób na oszczędzanie

Istotnym udoskonaleniem GU10 Color i Dimmable względem poprzednich modeli jest przede wszystkim zwiększona energooszczędność. Ich moc maksymalna jest prawie 2 razy mniejsza w porównaniu ze starszymi żarówkami Yeelight – 1S. W ich wypadku wynosiła ona do 8,5 W (co i tak jest stosunkowo niewielką liczbą), natomiast w wypadku nowych urządzeń wynosi 4,8 W dla GU10 Dimmable, a 4,5 W dla GU10 Color. Z kolei w trybie czuwania nowe produkty pobierają tylko 0,23 W (Dimmable) i 0,4 W (Color). Są więc przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela – z nimi rachunki za prąd nie będą Ci straszne.

Zdalne sterowanie

Jak zostało to już zaznaczone, żarówki GU10 należy dodać do aplikacji Yeelight. Nie tylko jest to wymagane do ich poprawnej konfiguracji, ale też daje Ci możliwość sterowania oświetleniem na odległość – również poza domem. Jesteś w pracy i przypomniało Ci się, że nikt nie zgasił światła w mieszkaniu? Żaden problem! Sięgnij po smartfona i wyłącz je zdalnie. W aplikacji możesz też tworzyć harmonogramy pracy żarówek, regulować ich parametry lub korzystać z funkcji tworzenia scen.

To jednak nie wszystko. GU10 Dimmable i Color są kompatybilne z Google Assistant, Amazon Alexa i Samsung SmartThings, co daje Ci jeszcze więcej możliwości ich zdalnej kontroli – również głosowej. Sparuj żarówki ze swoim asystentem i steruj nimi tak, jak chcesz! Dzięki temu zyskasz łatwy dostęp do wszystkich swoich inteligentnych urządzeń w jednym miejscu – bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Doskonale sprawdzają się w grupach

Możesz też grupować nowe żarówki Yeelight, aby korzystać z możliwości sterowania większą ich liczbą jednocześnie. To spore udogodnienie – jeśli używasz więcej niż jednego urządzenia tego rodzaju, obsługa każdego z nich osobno na dłuższą metę mogłaby okazać się uciążliwa.

Dlaczego to takie ważne? Kąt rozsyłu światła żarówek GU10 Color i Dimmable wynosi 36°, co w praktyce oznacza, że fantastycznie sprawdzają się stosowane właśnie w grupach. Mogą wtedy doskonale oświetlić każdy kąt pomieszczenia. Możliwość kontroli większej ich liczby jednocześnie z pewnością przyda się zatem niejednemu użytkownikowi.

Regulacja Parametrów światła

Obydwie żarówki generują światło, którego parametry możesz dostosować do swoich oczekiwań. Różnią się jednak możliwościami, jakie oferują. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Yeelight GU10 Color – będzie świecić dokładnie tak, jak chcesz

Choć obydwie żarówki pozwalają regulować parametry światła, prym wiedzie tutaj bez wątpienia GU10 Color. Korzystając z niej, dostosujesz jasność, temperaturę, a nawet kolor oświetlenia – ponad 16 milionów barw otwiera przed Tobą niemal nieograniczone możliwości.

Idealne oświetlenie na każdą okazję

Wykreuj niepowtarzalną atmosferę w trakcie rodzinnego spotkania, stwórz romantyczny klimat na wieczornej randce albo po prostu ciesz się delikatnym, rozproszonym blaskiem, kiedy odpoczywasz – wszystko zależy od Ciebie. GU10 Color okaże się też niezwykle przydatna podczas organizacji domowej imprezy. Dlaczego? Synchronizacja kolorowych efektów świetlnych z muzyką pozwoli Ci przygotować balangę z prawdziwego zdarzenia – Twoi goście z pewnością jej nie zapomną.

Prawdziwa gratka dla fanów gier komputerowych

Co więcej, GU10 Color okaże się też strzałem w dziesiątkę dla wielu miłośników gier komputerowych. Żarówka jest kompatybilna z gamingowymi platformami Overwolf i Razer Chroma. Co to oznacza? Możesz dostosować kolorowe efekty świetlne do wydarzeń rozgrywających się na ekranie, a co za tym idzie zwiększyć immersję i przenieść granie na zupełnie nowy poziom.

Yeelight GU10 Dimmable – ponadczasowa klasyka

Żarówka GU10 Dimmable może nie oferuje aż tak szerokich możliwości jak jej kolorowy odpowiednik, ale i tak w pełni zaspokoi potrzeby większości użytkowników. Pozwala regulować jasność światła, dzięki czemu precyzyjnie dostosujesz je do pory dnia, swoich zajęć i oczekiwań. Jeśli nie zależy Ci na zabawie z kolorami, a cenisz sobie proste, klasyczne rozwiązania, będzie ona doskonałym wyborem.

Która żarówka bardziej przypadła Ci do gustu? A może masz już świetne pomysły na wykorzystanie zarówno jednej, jak i drugiej? Jedno jest pewne – Yeelight GU10 Dimmable i Color mogą okazać się fantastycznym uzupełnieniem wnętrz w Twoim domu. Generowane przez nie światło wspaniale podkreśli piękno dowolnej aranżacji i pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalną atmosferę na każdą okazję.