Szukaj
Close this search box.

Czym właściwie jest inteligentne oświetlenie?

Czym właściwie jest inteligentne oświetlenie?

Inteligentne oświetlenie, jak sama nazwa wskazuje, jest po prostu… inteligentne 🙂

Wie kiedy się włączyć, a kiedy wyłączyć. Możemy sterować jego barwą, temperaturą, jasnością. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji, czyli w łatwy i szybki sposób. Nie trudno też wyobrazić sobie, że życie w inteligentnym domu, w którym oprócz oświetlenia, również sprzęt AGD, ogrzewanie, czy nawet rolety są inteligentne, jest po prostu łatwiejsze i oczywiście – wygodniejsze.

Inteligentne w każdym calu

Mówiąc o inteligentnym oświetleniu, nie mamy na myśli samej wygody, jaka za nim idzie, ale myślimy również o środowisku. Inteligentne oświetlenie może być bardziej oszczędne, a co za tym idzie – lepsze dla naszej planety. Dzięki niemu w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy.

Wszystko za sprawą światła LED, które pobiera znacznie mniej energii w porównaniu do tradycyjnej żarówki. Ale to nie wszystko, co składa się na jego energooszczędność. Przede wszystkim, nazywamy je inteligentnym, ponieważ można je ustawić tak, by włączało się tylko wtedy gdy jest to konieczne i wyłączało, gdy nie ma nas w pobliżu, a do tego, możemy skorzystać z wielu innych funkcji, które oferuje.

Wiele funkcji i szeroki zakres możliwości

Jeśli dbałość o naszą planetę nie przekonała Was na tyle, by wybrać inteligentne oświetlenie, to musicie wiedzieć, jak wiele różnych funkcji może Wam ono zaoferować. 

  • Poza tym, że temperaturą barwy światła możemy sterować za pomocą aplikacji, może ono również zmieniać się samo w zależności od pory dnia. Inteligentne oświetlenie o poranku obudzi Cię naturalnym, białym światłem, a wieczorem, by ułatwić Ci zasypianie przejdzie w ciepłe i wyciszające.
  • Inteligentne oświetlenie dzięki czujnikowi ruchu, samo włączy się, kiedy będziesz w pobliżu i wyłączy, gdy opuścisz pomieszczenie. Nie musisz szukać w ciemności włącznika światła (zobacz inteligentną lampkę z czujnikiem ruchu: Sensor Night Light).
  • Za pomocą aplikacji możesz sterować oświetleniem będąc w pracy, czy w podróży. Zapomniałeś zostawić włączone światło swojemu pupilowi? Nic się nie stało, możesz włączyć je zdalnie z pracy, czy z jakiegokolwiek miejsca, w którym akurat się znajdujesz. To również świetny sposób na odstraszenie potencjalnych włamywaczy, których włączone światło zniechęci przed próbą wtargnięcia do domu pod Twoją nieobecność. Jest to nieoceniona możliwość, przede wszystkim świetnie sprawdzająca się w podróży (zobacz inteligentną lampę Galaxy Ceiling Light). 
  • Kolorowe żarówki pozwolą Ci stworzyć własne aranżacje i klimat w zależności od sytuacji (zobacz inteligentną żarówkę Smart Bulb RGB).
  • Jeśli nie wiesz, jak zaaranżować swoje oświetlenie do danej sytuacji, możesz skorzystać z gotowych trybów, tj. moonlight, czy reading. 

Inteligentne rozwiązania dla każdego

Sterowanie inteligentnym oświetleniem jest niezwykle łatwe, więc każdy świetnie poradzi sobie z jego obsługą. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, intuicyjna i nie sprawia żadnych problemów. Inteligentne oświetlenie ułatwia nasze życie, poprawia warunki pracy i nauki, umila czas relaksu, ale i zabawy. Jest oszczędne, bezpieczne i niezwykle funkcjonalne. Czego więc chcieć więcej?