Szukaj
Close this search box.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

Każde pomieszczenie wymaga innego oświetlenia. Salon, kuchnia czy sypialnia, to miejsca, które pełnią różne funkcje, stąd wymagania względem oświetlenia są zupełnie inne.
Biorąc pod uwagę szerokość geograficzną, w której się znajdujemy i to, że większość dni
w ciągu roku spędzamy przy sztucznym świetle, musimy zwrócić uwagę na jego jakość. 

Zdecydowanie najlepszym światłem jest oświetlenie LED. Dzięki temu, że można nim sterować, możemy idealnie dopasować temperaturę, barwę i natężenie według swoich potrzeb. 

Światło do salonu

W salonie warto jest mieć kilka punktów świetlnych. Jedna lampa na środku sufitu, już dawno odeszła do lamusa. Oczywiście dobrze jest, aby światło było nad stołem w jadalni, jeśli jest połączona z salonem, ale oprócz tego polecamy również lampy stojące, kinkiety ozdabiające obrazy lub zdjęcia, oraz taśmy LED, które tworzą wyjątkowy klimat.

Zobacz, jakie produkty sprawdzą się w salonie: Lampa Galaxy, LED Smart Bulb RGB

Światło w kuchni 

W kuchni oświetlenie musi być praktyczne. Ważne by znajdowało się pod górnymi szafkami, oświetlając blat roboczy. Dobrym pomysłem w tym miejscu jest oświetlenie punktowe lub taśma LED. Jedna lampa sufitowa w zupełności wystarczy. Jeśli w kuchni znajduje się stół to należy zawiesić również jedną lampę nad stołem.

Idealny do kuchni: LED Lightstip

Światło w sypialni 

Światło w miejscu, w którym się relaksujemy i śpimy, powinno być delikatne i przede wszystkim ciepłe. Warto zwrócić uwagę na to, że światło ciepłe ma około 2700K.
Dzięki nowoczesnemu oświetleniu, możemy sterować jego barwą, jak i samym natężeniem światła oraz dopasowywać go według swoich potrzeb. Inteligentne żarówki można ustawić tak, by delikatnie wygaszały się, kiedy zasypiamy i samodzielnie włączały podczas naszego wybudzenia.

W sypialni wypróbuj: LED Smart Bulb

Światło w łazience 

Oświetlenie łazienkowe, przede wszystkim musi być bezpieczne i spełniać odpowiednie normy. Wszystko ze względu na panującą w łazience wilgoć. Miejsce, w którym przygotowujemy się każdego dnia do wyjścia z domu powinno być dokładnie oświetlone. Dobrze, by oprócz tego sufitowego, znajdowało się również po obu stronach lustra, wtedy szczególnie kobiety mogą uniknąć nałożenia nierównomiernego makijażu, ponieważ jeśli kinkiet znajduje się tylko z jednej strony lustra, światło pada tylko na jedną stronę twarzy, tworząc cień po drugiej. Jeśli nie chcemy światła po obu stronach lustra, montujemy jedno – nad lustrem. Jednak, gdy wieczorem marzymy o relaksującej kąpieli lub prysznicu, możemy włączyć tylko jeden punkt oświetleniowy, który jest o ciepłej i delikatnej barwie. Może być to taśma LED zamontowana we wnęce lub pod meblami, świece lub lampa o naturalnej barwie.

Stwórz klimat z Candelą

Światło w przedpokoju 

W przedpokoju doskonale sprawdzi się oświetlenie z czujnikiem ruchu. Dzięki temu, wchodząc do domu, światło włącza się automatycznie. Równie ważny jest jeszcze jeden, główny punkt świetlny na suficie lub kilka mniejszych. Jeśli w przedpokoju znajduje się duże lustro, warto jest podświetlić go taśmą LED. 

Lampka z czujnikiem: Motion Sensor Night Lamp

Światło w pokoju dziecka 

Pokój dziecięcy to pomieszczenie równie ważne, co reszta, tym bardziej, że nasze pociechy spędzają w nim zwykle najwięcej swojego wolnego czasu. Przede wszystkim należy skupić się tutaj na oświetleniu biurka, czyli miejsca gdzie dziecko rysuje, czy uczy się. Światło to powinno być naturalne, czyli powyżej 3000K, a wskaźnik oddawania barw minimum 80CRI. Ważne by nie było zbyt intensywne. Najbardziej odpowiednie to takie o wartości około 1000 lumenów, co odpowiada 75-watowej żarówce. Jeśli w pokoju śpi małe dziecko, dobrze sprawdzi się delikatne światło z czujnikiem ruchu, które nie obudzi go, kiedy ktoś wejdzie nocą do pokoju.

Do pokoju dziecka: Sensor Night Light, LED Lamp