Szukaj
Close this search box.

„Zmieniłem swoje nudne mieszkanie w funkcjonalną stację kosmiczną”. Case study – historia Macieja

„Zmieniłem swoje nudne mieszkanie w funkcjonalną stację kosmiczną”. Case study – historia Macieja

Czy technologia smart może nadać zupełnie nowego charakteru mieszkaniu? Historia Macieja doskonale pokazuje, że tak – smart technologie to przyszłość. Maciej wziął udział w konkursie Yeelight „Zmień swój dom!” i otrzymał zestaw produktów Yeelight, dzięki któremu może czuć się w swoim mieszkaniu „olśniewająco kosmicznie”.

 Jak planujesz odmienić swój dom za pomocą inteligentnego oświetlenia?

Pomysł na technologie smart w moim mieszkaniu, zrodził się już na etapie planowania kupna własnego kąta. W moim mieszkaniu na chwilę obecną są zaimplementowane smart czujniki oraz włączniki świateł, jednak brakuje w nim inteligentnego oświetlenia. Inteligentne oświetlenie Yeelight pozwoliłoby wykorzystać pełen potencjał technologii smart oraz przetransformować Mieszkanie w moją małą stację kosmiczną.

Zmiany rozpocząłbym od salonu:

1. Wkrótce na środku jadalni pojawi się stół dla całej rodziny, idealnym jego uzupełnieniem byłaby lampa Crystal Pendant Light, która każdy wspólny posiłek zamieniłaby w niesamowite przeżycie.

2. W części salonowej są dwa miejsca, w których widziałbym inteligentne oświetlenie Yeelight. Pierwszym z nich jest lampa główna, w tym miejscu zastosowałbym lampę Galaxy Ceiling Lamp, która nadała by niepowtarzalny klimat wieczornym sesjom kinowym z Małżonką. We wnęce meblowej, w której znajduje się telewizor idealne zastosowanie znajdzie LED Lightstrip Plus, która rozświetli obszar za telewizorem i tym samym ustrzeże wzrok przed niebezpieczeństwem.

3. Sypialnia to miejsce, w którym człowiek znajduje ukojenie i spokój. Idealnym uzupełnieniem tego miejsca byłyby lampy Candela. Niepowtarzalny klimat oraz ciepło bijące od nich pozwoli rozluźnić się po ciężkim dniu.

4. Biuro, przy nim spędzam bardzo dużo pracując zdalnie. Komfortu pracy dodałaby Staria Pro, która po pierwsze oświetliła by powierzchnię roboczą biurka i pozwoliła na komfortową pracę, a po drugie dzięki niej już nigdy nie musiałbym szukać ładowarki do swojego telefonu.

5. Gdy nadchodzi noc, czas na podjadanie. By uchronić się przed przyłapaniem przez Żonę, trzeba skradać się w ciemnościach, co wiąże się z niebezpieczeństwem kolizji, ale nie w przypadku gdy Plug-in Light Sensor Nightlight oświetla drogę do lodówki.

Inteligentne oświetlenie Yeelight zmieniłoby moje mieszkanie, a przede wszystkim życie, „olśniewająco”.

Jak technologia smart oświetlenia odmieniła Twój dom?

Zmieniłem swoje nudne mieszkanie w funkcjonalną stację kosmiczną, która może wszystko dzięki inteligentnemu oświetleniu Yeelight.

 

Wraz z nadejściem paczki z akcesoriami smart rozpoczęły się wielkie zmiany w moim domu. Zacząłem od początku, w salonie oraz jadalni, w miejscu smutno wiszących kabli z tradycyjnymi żarówkami pojawiły się olśniewająco ładne i mieniące się jak księżyc w pełni lampy Galaxy Ceiling Lamp. Dzięki nim w pomieszczeniu zawsze jest jasno a w zależności od potrzeb i pory dnia mogę regulować natężenie oraz barwę światła tak aby wzrok nie męczył się, a nastrój był zawsze jak najlepszy.

 

Praca w domu do tej pory nie była komfortowa. Szczególnie doskwierał brak światła nad biurkiem oraz konieczność szukania ładowarki do telefonu po każdej długiej rozmowie. Na szczęście na pomoc pośpieszyła mi Staria Pro, która oświetliła powierzchnię roboczą biurka a ponadto indukcyjna ładowarka u jej podstawy zapewnia zawsze w pełni naładowaną baterię w smartfonie.

 

Gdy praca jest już skończona nadchodzi czas na chwilę relaksu przed telewizorem. Do tej pory oglądanie telewizji było zwyczajną czynnością, ale odkąd w moim mieszkaniu zagościły lampy Galaxy Ceiling Lamp oraz listwa LED Lightstrip Plus, każdy seans przeradza się w kino plenerowe, gdy nad głową delikatnie połyskuje księżycowe światło lampy, a delikatna łuna listwy LED oświetla przestrzeń za telewizorem.

 

Czas na sen ale wcześniej… kilka rozdziałów ulubionej książki. Dotychczas czytanie przebiegało w towarzystwie zwykłych żarówek od światła których już po kilku stronach oczy były zmęczone. Dzięki zastosowaniu dodatkowej listwy LED oraz lampy Candela, mogę czytać bez obaw o swoje oczy, a każda minuta spędzona przy blasku „świecy” jest ukojeniem. 

 

Gdy nadchodzi noc, a wszyscy domownicy już smacznie śpią głód zagląda mi w oczy. Ścieżka do kuchni jest długa i niebezpieczna, po drodze czyha bowiem wiele niespodziewanych przeszkód. Na szczęście, od pewnego czasu Plug-in Light Sensor Nightlight oświetlą mi drogę, dzięki czemu zawsze docieram do celu bez dodatkowych obrażeń a przede wszystkim jedzenie znika z lodówki bez świadków.

 

Inteligentne oświetlenie Yeelight odmieniło mój dom i życie domowników. Odkąd smart oświetlenie rozświetliło nasze mieszkanie, każda nawet najtrudniejsza czynność stała się prosta i przyjemna.