Szukaj
Close this search box.

Uwolnij swoją kreatywność. Case study – historia Patrycji

Uwolnij swoją kreatywność. Case study – historia Patrycji

Dziecięca sypialnia w domu Patrycji zachwyca kreatywnym wykorzystaniem smart oświetlenia. Patrycja jest uczestniczką konkursu Yeelight „Zmień swój dom!” i w jego ramach otrzymała zestaw inteligentnych produktów oświetleniowych. Zobacz, gdzie jeszcze zastosowała produkty Yeelight i jak zmieniły one wnętrza rodzinnego domu.

 Jak planujesz odmienić swój dom za pomocą inteligentnego oświetlenia?

 

Do tej pory kwestię oświetlenia w domu traktowałam odrobinę po macoszemu. Nie znając możliwości , sama nie wiedziałam czego właściwie oczekuję od oświetlenia.

 

Życie jednak mocno zweryfikowało to podejście, światło w naszym domu zamiast pomagać to zaczęło przeszkadzać. Lampy i żarówki męczą wzrok i nie oświetlają tego na czym nam zależy. 

 

Przeglądając produkty Yeelight przeżyłam szok, na jakim poziomie można mieć oświetlenie w domu i jakie intuicyjne ono może być. To coś czego potrzebuję! – pomyślałam […].

 

Yeelight Plu-in Light Sensor Nightlight rozwiąże nasze odwieczne problemy z nocnym światłem w pokojach dzieci, czujnik zmierzchu i ruchu to fantastyczne rozwiązanie w przypadku maluchów wędrujących po nocy do pokoju rodziców, wreszcie te wędrówki będą bezpieczne i bez płaczu.

 

Yeelight Staria Pro – to nowa jakość w oświetleniu sypialni, funkcja ładowania telefonu wreszcie uwolniłaby nas z plątaniny kabli od ładowarek przy łóżku.

 

Yeelight  Lightstrip Plus – stałby się fantastycznym neonem, który stworzyłabym tuż nad blatem kuchennym. Dodatkowo możliwość wyboru kolorów świecenia nadałaby ekstra klimat na kuchenno-jadalne imprezy.

 

Yeelight Filament Bulb – lampa nad wyspą tak razi po oczach, że wręcz skutecznie odstrasza czasem przed wchodzeniem do kuchni, regulowane światło inteligentních żarówek? Taaak to byłoby wybawienie.

 

Yeelight Galaxy Ceiling Light 480 – salon… obecne oświetlenie świeci totalnie punktowo… Równomierne oświetlenie, jaśniejsze kiedy dzieci szaleją a przyciemnione przy wieczornym relaksie, to coś czego nasz salon potrzebuje.

 

Yeelight Galaxy Ceiling Light 450 – łazienka, i nasze rozwiązanie które jest „tymczasowe“ już 5 lat;) dodatkowo w łazience przy kabinie walk-in sprawdzą się Lightstrip Extension.

 

 

Jak technologia smart oświetlenia odmieniła Twój dom?

 

Zmiany oświetlenia w domu zaczęliśmy od wymiany żarówek na Filament Bulb nad wyspą kuchenną oraz nad stołem w jadalni. Dzięki temu kuchnia i jadalnia nabrały klimatu, żarówki przestały nas razić po oczach. Parowanie żarówek z aplikacją okazało się bardzo intuicyjne, co więcej sterowanie nimi grupowo lub każdą z osobna daje dużo możliwości personalizacji oświetlenia wnętrza. Aplikacja sama w sobie też jest bardzo prosta w obsłudze, o czym przekonaliśmy się parując z nią kolejne elementy oświetlenia i testując różne ustawienia światła. Na uwagę zasługuje opcja „Sunset”, która doskonale sprawdza się w wyciszaniu dzieci do snu 😉

 

Lampka nocna Staria Pro urzekła nas swoim designem, jej prostota pasuje do różnych wnętrz. Parowanie jej z aplikacją również nie sprawiło nam problemu. Co do sterowania światłem lampki to zdecydowanie łatwiej jest to robić z poziomu aplikacji, natomiast sterowanie ręczne momentami było mało precyzyjne, przytrzymując przycisk w celu zmiany natężenia światła zdarzało się, że musiałam robić to dwukrotnie, gdyż za późno puszczałam przycisk i natężenie zdążyło się zmienić. Pewnie jest to kwestia wprawy przy dłuższym użytkowaniu.

 

Kolejna zmiana w oświetleniu to był salon, dotychczasową lampę sufitową, która dawała bardzo punktowe i męczące światło, wymieniliśmy na Galaxy Ceiling Light. Tutaj pojawiły się obawy związane z montażem, jednak zupełnie bezpodstawne, gdyż był on bardzo prosty i bezproblemowy. Obyło się bez nerwów i straty czasu. Chciałabym też nadmienić, że dużym plusem jest hermetycznie zamknięty klosz, nie ma możliwości żeby wpadł do niego np. kurz. Lampa jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Z pozoru bardzo prosta i niepozorna w opakowaniu, na suficie prezentuje się schludnie i również pasuje do różnych stylów wystroju. Daje bardzo rozproszone światło i równomiernie oświetla pomieszczenie (mimo tego, że jest do duże pomieszczenie, ok. 26m2).

 

Drugą z lamp Galaxy tym razem w wersji Starry postanowiliśmy umieścić w pokoju córki, i to był strzał w dziesiątkę. Lampa po wyjęciu z opakowania niepozorna, to po umieszczeniu na suficie stała się prawdziwą gwiazdą pokoju. Zachwyciła wszystkich na czele z córką. Mieni się drobnymi gwiazdkami i pięknie oświetla dziewczęcy pokój. Pilot okazał się fantastycznym gadżetem dzięki któremu córka sama może wyłączyć światło wieczorem nie wstając z łóżka. Piloty od lampy z salonu i pokoju córki są identyczne, więc aby ich nie pomylić, córka swój ozdobiła naklejką.

 

Yeelight Candela nieustannie migruje po różnych miejscach w domu i ogrodzie. Pięknie się prezentuje, zarówno na stole w jadalni, jak i oświetlając dziecięcy domek w ogrodzie. Jedno ładowanie wystarcza na zaskakująco długi czas świecenia. Lampka jest bardzo estetycznie opakowana i w mojej opinii świetnie nadaje się na prezent np. na parapetówkę.

 

Yeelight Lightstrip Plus to było największe wyzwanie, daje dużo możliwości i pole do popisu dla wyobraźni. Puściliśmy wodze fantazji i wycięliśmy ze skleiki kształt auta który następnie powiesiliśmy na ścianie a na nim nakleiliśmy taśmę Lightstrip. To było prostsze niż się spodziewaliśmy, taśma jest bardzo plastyczna. Lightstrip Extension również łączy się bardzo prosto, pomocne okazało się również oznaczenie miejsc w których można ją przecinać.

Dotąd pusta i nijaka ściana w pokoju syna stała się ciekawa i jedyna w swoim rodzaju.

 

Yeelight Plug- in Light Sensor Nightlight umieściliśmy w pokojach dzieci. Dzięki nim, nocne wędrówki już nie wymagają włączania specjalnie rażącego światła. Nie musimy też pamiętać o włączaniu tych lampek, ponieważ dzięki czujnikowi zmierzchu włączają i wyłączają się one same. 

 

Podsumowując, inteligentne oświetlenie Yeelight idealnie wpasowało się do naszych wnętrz. Dom nabrał funkcjonalności. Do tej pory traktowaliśmy po macoszemu kwestie oświetlenia domu, teraz widzimy jaki to był błąd i jak jakość oświetlenia wpływa na komfort życia. 

 

Jest jeszcze jeden aspekt o którym chciałam wspomnieć, kwestia bezpieczeństwa. Mianowicie podczas okresu testowania produktów Yeelight byliśmy na kilkudniowych wakacjach, podczas których regularnie wieczorem włączaliśmy z poziomu smartfona niektóre lampy w domu, zachowując w ten sposów pozory tego, że ktoś w tym domu jest. Z czystym sercem mogę polecić produkty Yeelight. Design, energooszczędność, jakość wykonania oraz rozwiązania smart sprawiają, że oświetlenie domu jest na najwyższym poziomie. Jest to nielada gratka dla osob lubiących nowinki technologiczne, gdyż aplikacja daje duże pole do popisu. Yeelight to ŚWIET(L)NY pomysł dla Twojego domu!