Szukaj
Close this search box.

Steruj oświetleniem za pomocą głosu – jak zintegrować produkty Yeelight z Asystentem Google?

Steruj oświetleniem za pomocą głosu – jak zintegrować produkty Yeelight z Asystentem Google?

Jeszcze nie tak dawno temu głosowe sterowanie domowymi urządzeniami pozostawało w sferze marzeń i fantastyki. Kojarzyło się raczej z filmami sci-fi lub kreskówkami takimi jak Jetsonowie. Chyba mało kto przypuszczał, że przełom nastąpi tak szybko i że już teraz będziemy mogli kontrolować większość naszych sprzętów za pomocą prostych komend.

Inteligentne oświetlenie Yeelight również daje taką możliwość. Teraz wystarczy kilka słów, aby zapalić światło lub dostosować jego jasność – nie musisz nawet sięgać po telefon!

Odkryj możliwości, jakie daje Google Home

Wiele dostępnych w naszej ofercie produktów obsługuje sterowanie głosem dzięki kompatybilności z Google Home. Ta popularna platforma pozwala zarządzać inteligentnym domem z poziomu aplikacji, a także za pomocą smart asystenta, który reaguje na rozmaite polecenia. Współpracuje z mnóstwem urządzeń znanych producentów. Używając jej, zyskasz więc wygodny dostęp do większości swoich inteligentnych sprzętów jednocześnie – bez konieczności przełączania się między różnymi aplikacjami. Brzmi dobrze?

Jak połączyć inteligentne oświetlenie Yeelight z Google Home?

Korzystasz z platformy Google Home i chcesz włączyć do niej swoją taśmę LED lub kolorowe żarówki? Dziś pokażemy Ci, jak w kilku prostych krokach zintegrować z nią inteligentne oświetlenie Yeelight. Zapoznaj się z naszą instrukcją i jeszcze wygodniej kontroluj światło w swoim domu!

Zanim przejdziesz do konfiguracji swoich urządzeń Yeelight, wykonaj następujące czynności:

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenia zostały poprawnie skonfigurowane w aplikacji Yeelight.
 2. Uruchom aplikację Google Home, zaloguj się na swoje konto i sprawdź, czy Asystent Google został poprawnie skonfigurowany.

Parowanie za pomocą przycisku “Połącz z: Yeelight”

Teraz przejdź na ekran główny aplikacji Google Home. Jeżeli znajduje się na nim przycisk “Połącz z: Yeelight”, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij przycisk “Połącz z: Yeelight”.
 1. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o konieczności połączenia Twoich kont Google i Yeelight. Aby to zrobić, naciśnij “Link”.
 1. Zaloguj się na swoje konto Yeelight.
 1. Poczekaj, aż dane zostaną zsynchronizowane.

I gotowe! Teraz wszystkie Twoje urządzenia skonfigurowane w aplikacji Yeelight są dostępne na ekranie głównym Google Home w zakładce “Połączone z Twoim kontem”.

Łączenie za pomocą funkcji konfiguracji urządzeń

Nie widzisz nigdzie przycisku “Połącz z: Yeelight”? Żaden problem! Nadal możesz w prosty sposób sparować swoje urządzenia – wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Naciśnij ikonę “+” w lewym, górnym rogu na ekranie głównym Google Home.
 1. Naciśnij “Skonfiguruj urządzenie”.
 1. Wybierz “Obsługiwane przez Google”.
 1. Wyszukaj Yeelight na liście obsługiwanych producentów.
 1. Naciśnij “Yeelight”. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o konieczności połączenia Twoich kont Google i Yeelight.
 1. Naciśnij “Link”.
 2. Zaloguj się na swoje konto Yeelight i poczekaj, aż dane zostaną zsynchronizowane.

I już! Wszystkie swoje urządzenia sparowane z aplikacją Yeelight znajdziesz na ekranie głównym Google Home w zakładce “Połączone z Twoim kontem”.

Teraz możesz dodać inteligentne oświetlenie do konkretnych pomieszczeń oraz nazwać swoje sprzęty. Jeśli chcesz sterować nimi za pomocą Asystenta Google, radzimy postawić na krótkie i proste nazwy urządzeń, na przykład “kuchnia” lub “lampa” – tak będzie Ci dużo wygodniej.

Dla pewności warto też sprawdzić, czy wszystko działa, jak należy. Wybierz jakiś produkt Yeelight w aplikacji i spróbuj go włączyć, wyłączyć lub dostosować parametry światła.

Jeśli wszystko sprawuje się bez zarzutu, możesz aktywować Asystenta Google, mówiąc “ok, Google”, a następnie wydać mu jakieś polecenie. Wypróbuj proste komendy takie jak na przykład:

 • Włącz/wyłącz [nazwa urządzenia]
 • Przyciemnij [nazwa urządzenia]
 • Zwiększ jasność [nazwa urządzenia]
 • Zmień kolor [nazwa urządzenia] na czerwony.

Sterowanie inteligentnym oświetleniem właśnie stało się jeszcze prostsze!