Szukaj
Close this search box.

Starannie przemyślane oświetlenie. Case study – historia Magdaleny

Starannie przemyślane oświetlenie. Case study – historia Magdaleny

Historia Magdaleny pokazuje, jak ogromną rolę we wnętrzu domu może pełnić oświetlenie. Staranne zaprojektowanie oświetlenia już na etapie budowy domu, gwarantuje wspaniałe efekty końcowe. 

 Historia jednego domu…

 

Mieliśmy marzenie, by stworzyć dla siebie dom, którym będziemy zachwycać się każdego dnia. Zaczęło się tak…

 

By po roku wyglądało tak:

Istotne było dla nas odpowiednie oświetlenie, które stworzy optymalne warunki do pracy, zabawy i atmosfery relaksu, gdy dzieci już śpią 😉 W tym celu zastosowaliśmy oświetlenie marki Yeelight.

 

Taśma Yeelight Lightsrip Plus została zastosowana do oświetlenia blatów kuchennych. Lampa wisząca Crystal Pendant Light to urządzenie zjawiskowe, które wyjątkowo skradło nasze serca. Niezależnie od zastosowanego koloru, proporcje świateł tworzą idealną atmosferę. Lampa w kolorze nadaje się zarówno na spotkania w większym gronie… Jak i romantyczne wieczory tylko we dwoje…

 

Salon zaś tonie w dużej przestrzeni i grze świateł, co oddaje jego spektakularny charakter.

 

Urządzenia zostały zgrupowane w ramach pomieszczeń, tworząc indywidualne sceny, dopasowane do naszych potrzeb.

 

Przykładem takich zastosowań jest jedna komenda w aplikacji do zaświecenia/zagaszenia oświetlenia w danym pomieszczeniu lub w całym domu, czy też dostosowanie oświetlenia w domu do oglądania filmów wieczorową porą.

 

Motyw wędrującego światła przewija się w wielu częściach domu, w tym na korytarzu czy klatce schodowej, z wykorzystaniem Yeelight Lightstrip Plus.

 

Zwariowane kolory, to głównie domena dzieci. Trochę „zaczarowaliśmy” ich pokoje, dzięki żarówkom 1S Bulb oraz taśmie Lightstrip Plus.

 

Korzystanie z aplikacji Yeelight jest dziecinnie proste 🙂

 

W naszej sypialni zastosowaliśmy lampy białe: Galaxy Ceiling Light na suficie oraz Staria Pro na nocnym stoliku. Obie z możliwością sterowania zarówno jasnością, jak i temperaturą barwy.

 

Lampka Staria Pro ułatwia poranne wstawanie dzięki harmonogramowi, który obudzi nas stopniowo co raz to mocniejszym światłem… chyba, że tupot małych stópek będzie pierwszy 😉

 

Miłym akcentem jest minimalistyczna, a jednocześnie urocza lampka nocna z sensorem zmierzchu – Yeelight Plug-in, z której korzystają nasi mali nocni wędrowcy.

 

Łazienka jako miejsce intymne zostało zaprojektowane, by łagodnie zaczynać i kończyć dzień. Zastosowaliśmy taśmy Yeelight Lightstrip Plus oraz Candelę.

 

Yeelight Candela to lampka zaprojektowana, by cieszyć. Gdziekolwiek stanie, nadaje przestrzeni niezwykłego uroku.

 

Na tarasie zastosowaliśmy żarówki Yeelight Filament Bulb oraz taśmy Lightstrip Plus. 

 

Lampy Yeelight można obsługiwać z poziomu aplikacji a także za pomocą komend głosowych, np. dzięki Google Assistant.