Szukaj
Close this search box.

Porównanie lamp sufitowych Arwen – najważniejsze różnice

Porównanie lamp sufitowych Arwen – najważniejsze różnice

Ilość towaru w sklepach nierzadko przyprawia nas o zawrót głowy. Wybór odpowiedniego modelu staje się szczególnie trudny, gdy mamy do czynienia z kilkoma wariantami tego samego produktu, które tylko na pozór niezbyt się od siebie różnią.

Lampy sufitowe Arwen z serii S i C, które jakiś czas temu pojawiły się w ofercie Yeelight, na pierwszy rzut oka wydają się bardzo podobne. I rzeczywiście – łączy je naprawdę wiele, między innymi możliwość zmiany koloru oświetlenia, prosty montaż, zdalne sterowanie, dodatkowe światło skierowane na sufit, odporność na kurz i owady, regulowana w zakresie 2700-6500 K temperatura barwowa, tryb księżycowy oraz wysoki współczynnik oddawania barw Ra 90. Przed zakupem warto jednak poznać także różnice między produktami, aby wybrać model idealnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Czym się różnią lampy Arwen? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Jakie modele lamp Arwen są dostępne w sprzedaży?

Na początek uporządkujemy nieco informacje. W sprzedaży dostępne są 2 serie Arwen – S i C. Każda seria zawiera 2 warianty urządzeń, które różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem. Łącznie mamy zatem 4 modele lamp sufitowych Yeelight – 450S, 550S, 450C i 550C.

Systematyka już za nami, możemy więc przejść do omawiania najważniejszych różnic między poszczególnymi produktami.

To, co rzuca się w oczy

Tym, co wyraźnie różni lampy z serii S i C, jest ich konstrukcja. Różnica jest dość subtelna, kiedy jednak umieścimy oba warianty obok siebie, natychmiast rzuca się w oczy. 

Arwen S – idealna do nowoczesnych aranżacji

Urządzenia z serii S zostały wyposażone w dodatkowy pasek na obudowie, który nadaje im bardziej nowoczesny, zdecydowany charakter. Kiedy światło jest zapalone, tworzy też specyficzny cień, który zapewnia interesujące efekty wizualne. Produkt sprawdzi się zatem na przykład w pokoju nastolatka, w kuchni czy w gabinecie. Doskonale uzupełni nowoczesne aranżacje.

Arwen C – subtelny kształt

Stylistyka lamp z serii C jest nieco bardziej stonowana. Łagodna, opływowa konstrukcja urządzenia sprawia, że z powodzeniem zastosujesz je na przykład w sypialni lub w salonie. Świetnie odnajdzie się w przytulnych, romantycznych pomieszczeniach, którym nieobca jest jednak nutka nowoczesności. Arwen seria C umiejętnie łączy współczesne, minimalistyczne rozwiązania z ponadczasową klasyką.

Wybierz właściwy rozmiar

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście, na rozmiary poszczególnych modeli. Lampy z serii S mają nieco mniejsze średnice niż te z serii C. W wypadku wariantów 450S i 550S wynoszą one odpowiednio 455 mm i 555 mm. Jak w porównaniu z tym prezentują się ich “siostry”? Średnica Arwen 450C wynosi 495 mm, a 550C 598 mm. Różnice są, jak widać, niewielkie, warto jednak wziąć je pod uwagę, zwłaszcza, jeśli mamy dokładnie rozplanowaną przestrzeń w pomieszczeniu.

Jasność ma znaczenie

Kupując lampę, zwracamy też uwagę na jasność generowanego przez nią światła. To między innymi od niej zależy, czy nasz nowy nabytek odpowiednio spełni swoje zadanie. Znajomość tego parametru pozwoli należycie zaplanować rozmieszczenie punktów oświetleniowych w domu i uniknąć przykrych niespodzianek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie lampy Arwen umożliwiają swobodną regulację jasności. Dla porządku podamy jednak maksymalne wartości strumienia świetlnego każdego z modeli:

  • Arwen 450S – 3000 lumenów,
  • Arwen 550S – 3500 lumenów,
  • Arwen 450C – 4000 lumenów,
  • Arwen 550C – 4500 lumenów.

Teraz, gdy znasz już najważniejsze różnice między lampami Arwen, możesz wybrać idealny model dla siebie. Co będzie dla Ciebie najważniejsze podczas podejmowania decyzji? Większe znaczenie ma minimalistyczna konstrukcja czy dodatkowe efekty wizualne? A może zależy Ci przede wszystkim na ściśle określonej średnicy lub optymalnej jasności? Przejrzyj produkty dostępne w ofercie Yeelight i spraw sobie nową lampę sufitową!