Jak korzystać z aplikacji Yeelight?

Jak korzystać z aplikacji Yeelight?

Aplikacja Yeelight umożliwia sterowanie inteligentnym oświetleniem z każdego miejsca, nie tylko z domu. Jest bardzo łatwa w obsłudze, umożliwiając wykonywanie wielu czynności. Nie służy jedynie do włączania i wyłączania światła, ale pozwala także na tworzenie różnego scenerii, dopasowując je do danej sytuacji. Możesz planować włączanie oświetlenia za pomocą timera, a także sterować nim za pomocą głosu. Zobacz, jak w kilku prostych krokach rozpocząć parowanie produktów z aplikacją oraz jakie funkcje posiada.


Po zainstalowaniu aplikacji, należy wybrać region. Rekomendowany region dla Polski to Niemcy. Po zaznaczeniu, że znasz, rozumiesz i akceptujesz warunki i politykę prywatności (którą należy przeczytać), możesz przejść do następnego kroku, czyli do logowania. Jeśli nie posiadasz konta, należy je założyć. Aplikacja za Twoją zgodą przeniesie Cię do założenia konta Xiaomi. Możesz również zalogować się poprzez konto Facebook lub Google. Po zalogowaniu, za pomocą “+” znajdującego się w prawym górnym rogu, możesz dodać wybrane urządzenie.

Wybierz nazwę swojego Wi-Fi i wpisz hasło, a następnie przejdź w ustawieniach do zakładki Wi-Fi i połącz się z siecią Yeelight.
Po połączeniu, Twoje urządzenie jest gotowe. Dla przykładu, poniżej znajduje się aktywna żarówka.
Aplikacja Yeelight, pozwala na wykonanie wielu czynności, m.in. wybieranie koloru, jasności, timera, a także stworzenie harmonogramu i czasu, w jakich godzinach oświetlenie ma pozostać włączone. Możesz również skorzystać z funkcji odliczania, która jest niezwykle przydatna, kiedy kładziesz się spać, a nie lubisz zasypiać w ciemności.
Istnieje również możliwość stworzenia pomieszczeń i dopisania do nich odpowiednich urządzeń.
Siri Shortcuts dla użytkowników iOS:

Możesz również sterować oświetleniem za pomocą głosu. Musisz jedynie dodać komendę w zakładce Siri Shortcuts (znajdziesz w ustawieniach).

Po dodaniu własnej komendy, za pomocą której będziesz włączał i wyłączał swoje urządzenia, możesz sterować oświetleniem za pomocą głosu.

Urządzenia Yeelight są również kompatybilne z asystentem Google, a taśma Lightstrip i Yeelight LED Bulb z HomeKit.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, więc z pewnością nie przysporzy Ci żadnych problemów podczas użytkowania.

5 komentarz(y) w “Jak korzystać z aplikacji Yeelight?”

 1. Dzień dobry, Jestem posiadaczem i użytkownikiem Waszych żarówek od… nawet już nie pamiętam kiedy. Są po prostu świetne, a do tego mogą pracować w jednym ekosystemie Xiaomi. Niestety nie wszystkie, ostatnio kupiłem w Waszym sklepie firmowym na Aliexpress YEELIGHT C2001C450 SMART CEILING LIGHT PURE WHITE i o ile mogę ją obsługiwać w waszej aplikacji z terenu Polski, o tyle w Mi Home już nie. A szkoda mógłbym sparować ją z czujką ruchu i światła do tego dodać rolety i bajka. W ten sposób wykorzystuję możliwości w 1/3? No cóż może i to urządzenie kiedyś trafi do Polski w Mi Home. Na razie jest jak jest i tak jestem bardzo zadowolony z Waszych produktów. Życzę dalszych sukcesów, oby tak dalej.
  Z wyrazami szacunku pozdrawiam Jacek.

  1. YEELIGHT POLSKA

   Najprawdopodobniej wspomniane urządzenie nie jest jeszcze kompatybilne z aplikacją miHome, produkty Yeelight są stopniowo dodawane do aplikacji, więc jest szansa, że niedługo będzie mógł Pan się cieszyć pełną funkcjonalnością wszystkich urządzeń. Dziękujemy za pozytywną opinię, Pozdrawiamy serdecznie!

 2. Korzystam z taśmy led i żarówek. Jestem bardzo zadowolony z jakości … ale mam problem z udostępnieniem innym domownikom. Przy próbie pojawią się komunikat „to urządzenie nie może być współdzielone z tobą”. Co powinienem zrobić?

 3. Witam, korzystam z lampki Mi Bedside Lamp 2, aplikacja Yeelight, telefon Samsung najnowszy android 11. Problem w tym że nie mam w tej aplikacji opcji Rytm lub Tryb muzyczny. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Witaj Marku, Mi Bedside Lamp 2 jest produktem Xiaomi, nie Yeelight, dlatego nie będziemy w stanie Ci pomóc. Poszukaj odpowiedzi na stronie producenta Twojej lampy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *