Szukaj
Close this search box.

Dlaczego warto korzystać z inteligentnego oświetlenia? 5 najważniejszych powodów

Dlaczego warto korzystać z inteligentnego oświetlenia? 5 najważniejszych powodów

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wyjść do pracy i dopiero po jakimś czasie uświadomić sobie, że nie zgasiłeś światła w domu? Irytuje Cię zbyt jasno świecąca żarówka w Twoim salonie? A może któregoś wieczoru leżałeś wygodnie w łóżku, szykując się do snu, ale konieczność wstania i wyłączenia lampy skutecznie Cię rozbudziła?

Podobne problemy, choć na pozór wydają się błahe, na dłuższą metę mogą naprawdę uprzykrzyć życie. Dlaczego zatem nie skorzystać z praktycznych rozwiązań, które oferuje nowoczesna technologia?

Współcześnie wiele się mówi o inteligentnym oświetleniu – na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, które kuszą nas mnóstwem funkcji i obiecywanym komfortem użytkowania. Rzadko jednak zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób mogą one rzeczywiście ułatwić nam życie – a szkoda, bo jest to kwestia godna rozważenia. Zanim coś kupimy, powinniśmy przecież mieć pewność, że jest nam to w ogóle potrzebne.

W związku z powyższym dziś wspólnie zastanowimy się, dlaczego warto korzystać z inteligentnego oświetlenia. Poznaj 5 najważniejszych zalet podobnych rozwiązań i sprawdź, czy okażą się odpowiednie również dla Ciebie.

1. Wygoda

Gdyby zapytać przypadkowych przechodniów o zalety inteligentnego oświetlenia, niewątpliwie wielu z nich wspomniałoby o wygodzie. I mieliby rację! Wróćmy na chwilę do jednego z pytań, które padło we wstępie tego tekstu. Chyba każdy z nas pozwala sobie czasem na odrobinę słodkiego lenistwa – kiedy leżymy w łóżku, nie zawsze mamy ochotę wstawać i wyłączać światło. Podobnie bywa na przykład w sytuacji, kiedy siedzimy na ulubionym fotelu i czytamy książkę, a na dworze zaczyna się ściemniać – spacer do włącznika światła nie jest wtedy czymś, na co czekamy z niecierpliwością.

Z inteligentnym oświetleniem podobne problemy znikają. Wystarczy sięgnąć po smartfon lub Pilot zdalnego sterowania, aby nie ruszając się z wygodnego miejsca, zapalić lub zgasić światło.

Istnieje jednak jeszcze prostszy sposób! Większość produktów Yeelight, w tym między innymi oprawy oświetleniowe Mesh Downlight M2 i Spotlight M2, lampy sufitowe Galaxy oraz żarówki GU10, obsłużysz również za pomocą prostych komend głosowych – jest to możliwe dzięki kompatybilności z Google Assistant, Amazon Alexa lub Apple HomeKit. Nawet jeśli nie masz pod ręką telefonu, nadal możesz wygodnie sterować światłem!

2. Bezpieczeństwo

Możliwość kontroli urządzeń na odległość wiąże się z kolejną zaletą inteligentnego oświetlenia – zwiększonym bezpieczeństwem. Jeśli zapomnisz wyłączyć lampę przed wyjściem do pracy, możesz to zrobić od razu, gdy sobie o tym przypomnisz – wystarczy skorzystać z aplikacji Yeelight.

Wybierasz się na wakacje i chcesz ochronić swój dom przed złodziejami? Oprócz zainstalowania systemu alarmowego lub zwrócenia się do kogoś zaufanego z prośbą, żeby co jakiś czas sprawdzał, czy wszystko jest w porządku, możesz zrobić jeszcze jedną rzecz. Aplikacja Yeelight pozwala na tworzenie harmonogramów pracy sparowanych z nią urządzeń – zaprogramuj je w taki sposób, aby symulowały Twoją obecność w domu. W ten sposób zwiększysz szansę odstraszenia potencjalnych włamywaczy.

3. Oszczędność

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają – wszyscy jednak wiemy, że mogą wiele ułatwić. Jeśli więc istnieje możliwość ich zaoszczędzenia, chętnie z niej korzystamy. To kolejny powód, dla którego warto rozważyć zastosowanie inteligentnego oświetlenia. Owszem, podobne urządzenia są nieco droższe niż zwykłe lampy, ale na dłuższą metę ich zakup okazuje się bardziej opłacalny. Co o tym decyduje?

Po pierwsze, inteligentne światła LED wyróżnia dłuższa żywotność. Za przykład niech posłużą nam lampa sufitowa Yeelight Crystal Pendant Light i lampka biurkowa V1 Pro – obie mogą nieprzerwanie pracować nawet przez 25 tysięcy godzin!

Po drugie, energooszczędność. Inteligentne lampy zużywają znacznie mniej energii, co pozwoli Ci uniknąć zbyt wysokich rachunków za prąd. Przykładowo, maksymalna moc żarówki GU10 (kolor) to zaledwie 4,5 W. W trybie czuwania pobiera ona jedynie około 0,4 W – to naprawdę niewiele!

Inteligentne oświetlenie jest więc nie tylko bardziej opłacalne, ale też przyjazne dla środowiska. Jeśli lubisz stawiać na ekonomiczne, praktyczne i ekologiczne rozwiązania, będzie to odpowiednia opcja dla Ciebie.

4. Regulacja parametrów światła

Wróćmy na chwilę do zbyt jasno świecącej żarówki z początku tekstu. Inteligentne oświetlenie pozwala rozwiązywać podobne problemy w mgnieniu oka. Za pomocą aplikacji z łatwością dostosujesz światło do swoich preferencji. Możliwości są naprawdę duże – przyjrzyjmy się kilku przykładom.

Żarówka Yeelight W3 (ściemnialna) pozwala ustawiać jasność do 900 lumenów. Lampka nocna z ładowarką indukcyjną Staria Pro obsługuje regulację jasności oraz temperatury barwowej w zakresie 2700-6500 K. Chcesz jeszcze więcej? Wybierz na przykład lampę sufitową z serii Arwen, która umożliwia dostosowanie nie tylko jasności i temperatury barwowej światła, ale też jego koloru! Nieodpowiednie oświetlenie już nigdy nie zepsuje Ci humoru – inteligentne urządzenia pracują dokładnie tak, jak potrzebujesz.

5. Rozrywka

Na koniec zostawiliśmy coś, co jest nie mniej ważne niż wygoda czy oszczędność – co to takiego? Dobra zabawa! Inteligentne oświetlenie daje możliwości, o jakich wcześniej nawet nam się nie śniło. Wystarczy kilka kliknięć, aby całkowicie zmienić nastrój panujący w pomieszczeniu – odpowiedni kolor światła działa cuda! Niektóre urządzenia, na przykład żarówki W3 (kolor), można również zsynchronizować z muzyką – to doskonały sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery na imprezie.

Inteligentne oświetlenie ma też coś specjalnego dla graczy. Wybrane produkty z oferty Yeelight, między innymi taśma LED Lightstrip 1S lub żarówka 1S RGB, są kompatybilne z platformą gamingową Razer Chroma, dzięki czemu mogą zapewniać niesamowite efekty świetlne dostosowane do wydarzeń mających miejsce w grze. To pozwala cieszyć się jeszcze większą immersją podczas rozgrywki!

Chcesz sprawić mnóstwo radości swojemu dziecku? Kup mu na przykład lampkę D2 – zabawa z dostępnymi kolorami i trybami dostarczy uciechy nie tylko najmłodszym, ale też ich rodzicom! Funkcjonalność inteligentnego oświetlenia ma bardzo duże znaczenie, nie mniej ważny jest jednak jego aspekt rozrywkowy. Wszystkim przecież należy się czasem trochę przyjemności!

Znasz już najważniejsze zalety inteligentnego oświetlenia. Która z nich najbardziej do Ciebie przemawia? A może na naszej liście czegoś zabrakło? Wybierz swoją wymarzoną lampę, żarówkę lub taśmę LED z oferty Yeelight i sprawdź, jak jeszcze uprzyjemnią Ci życie!